KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145390
nr 1414 5390
Olle Eriksson
(f. 1939), Sverige
Oljemålning, Signerad, "sommarögon". Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 56x65cm
Olle "Droppen" Eriksson, svensk bildkonstnär född 1939 i Gimåfors, Medelpad.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:06:53
22/8 19:18:45
Olle Eriksson
Läs mer om Olle Eriksson